Společenství
Farní knihovna

V březnu
roku 2009 byla zřízena farní knihovna
naší farnosti v opraveném 1. patře fary. Letos
v říjnu
a v listopadu 2016 bylo provedeno zatřídění dalších knih a od
1. prosince bude
probíhat půjčování knih.
V současné
době její fond má 1000 knih, které jsou uspořádány do oddílů, podle nich je
také provedeno číslování:
1. Bible, katechismus, víra, dějiny a slovníky
2. Život svatých, Panna Maria, Pan Ježíš, katecheze
3. Dětské knihy, knihy o městech, obcích, horách
4. Beletrie, poutní místa, cestopisy
Společenství:
Děti
Aktivita pro děti
Kytička pro Ježíše
Dostali jste někdy od někoho kytičku? Jaké jste z toho měli pocit?
Nebo jste někomu kytičku samy dali? Proč? Abyste někoho potěšili?
Hlavně ženy a dívky rády dostávají květiny. Považují kytičku za symbol lásky a toho, že si jich druhý člověk váží a chce jim udělat radost. Květiny nám zkrášlují domov a dělají nám prostředí v němž žijeme hezké a příjemné.
Také v kostele se dělá květinová výzdoba. Květiny v kostele přispívají ke zkrášlení kostela a tím i k oslavě Boží. Květiny v kostele bývají často v barvě bílé, což symbolizuje čistotu a neposkvrněnost Panny Marie (třeba bílé lilie) nebo v barvě rudé, která je symbolem krve Ježíše Krista (například růže).
Ježíš za nás trpěl na kříži a my na něj právě v těchto týdnech doby postní hodně myslíme. On za nás zemřel na kříži a to si, děti, připomeneme o Velikonocích. Ježíš se za nás obětoval a my mu můžeme právě v této postní době za to poděkovat. Můžeme mu poděkovat dobrým skutkem, tím, že pomůžeme mamince uklidit hračky, které rozházel malý bráška nebo, že jí zajdeme pro něco do obchodu. Cokoli, co uděláme pro maminku, tatínka nebo pro někoho blízkého, děláme vlastě pro Ježíše. On z toho bude mít velikou radost, stejně jako maminka nebo tatínek.
Tady před oltářem je květináč se srdcem. Sem můžete každou neděli (sobotu) zapíchnout jednu růži, která bude symbolizovat nějakou hezkou věc, dobrý skutek, který jste za uplynulý týden pro někoho udělali. Na konci doby postní tu bude pro Ježíše veliká kytice růží, ze které bude mít radost On, ale i my. Protože si uvědomíme, kolik dobrých skutků jsme stihli pro naše blízké udělat.
Ministranti

O co jde v ministrování?
Ministranti to společenství, které je ve farnosti nejznámější. Mezi jejich úkoly patří například zvonění, nošení svící nebo obětních darů, držení misálu, čtení, chystání kalicha a mnoho dalšího. Ministranti jsou ale hlavně úplně normální chlapci, kteří kromě všech svých zájmů ještě chtějí sloužit Bohu. A to nejen u oltáře. Název ministrant pochází z latinského ministrare - "sloužit". Patrony ministrantů jsou sv. Tarsicius a sv. Dominik Savio.
P. Jacek Brończyk
Modlitby matek

Hnutí Modlitby Matek vzniklo v Anglii v listopadě 1995 a jeho zakladatelky Veronika Walslerová se svou švagrovou Sandrou se zabývaly postavením dětí ve společnosti a uvědomily si, jak zranitelné jsou děti, jakým nástrahám a svodům musí čelit (media, sociální sítě, drogy, nezájem rodiny). Hnutí se rozšířilo do všech koutů světa. V České republice přibývá každoročně několik skupinek hnutí. Společným cílem skupinky matek je ochránit děti modlitbou a má souhlas, podporu a požehnání křesťanských představitelů.
V naší farnosti toto společenství vzniklo 29.5.2010. V současné době je to stálý počet 7-8 účastnic, které se schází každých 14 dní v pátek po mši svaté (uvedeno vždy v ohláškách), na faře v knihovně spolu s P.Jackem. Modlíme se nejen za naše děti, vnoučata, za manžele, také za rodiny ve farnosti, za kněze a všechny aktuální situace nejen v rodině ale i ve farnosti, obci a ve světě. Setkání má svůj základní řád a postupujeme podle brožurky Modliteb matek. Uvědomujeme si, že děti nejsou naším vlastnictvím, ale velkým darem, který nám Bůh svěřil do opatrování.
Všechno, co se při setkání řekne, za co se modlíme je důvěrné. Při setkání pokládáme na stůl kříž, svíčku (Ježíš je světlo), Bibli, malý košík, do kterého ukládáme kolečka se jmény našich dětí.
Prosím maminky, babičky a ostatní farnice, kterým alespoň záleží na štěstí a ochraně všech dětí, přijďte společně s námi strávit hodinu modlitby za naše děti, odložte ostych a nepromarněte tuto příležitost.
Jana Schönová
Živý růženec

V naší farnosti toto společenství patří mezi početnéjší s 25 členy. Vzniklo v letech 1960 - 1970.
Nejdříve to byl počet členů 15 jako jedna růže základního růžence. V roce 2011 byl přidán růženec Světla a později rozjímavý růženec za nová povolání ke kněžství.
Źivý růženec je zvláštní způsob modlitby růžence. 25 desátků je rozděleno mezi 25 osob. Každý člen tak živě zastupuje jedno tajemství, proto živý růženec a to se modlí denně celý měsíc. Koncem každého měsíce si farníci vždy vymění desátek a podle stanoveno rozvrhu předá dalšímu. V první pátek v měsíci je sloužena mše sv. za členy dosud žijící i zemřelé.
Iveta Drlíková
Mariánské večeřadlo

Modlitební společenství Mariánské večeřadlo vychází z Mariánského kněžského hnutí, které vzniklo v roce 1972 ve Fatimě. Postupně se rozšířilo po Evropě a pak do všech kontinentů mezi kněžími a laiky.
V naší farnosti se scházíme vždy na první sobotu ve farním kostele ve Štítech v 8 hod. - je to vždy uveřejněné v ohláškách bohoslužeb. Zúčastňuje se ho 10 - 15 farníků. Toto společenství je otevřeno pro každého, kdo se rád modlí růženec, součástí je také zpěv z kancionálu k Duchu sv. a marianska četba. Vyvrcholením setkání je zasvěcení Panně Marii a Hymna Mariánského kněžského hnutí. Modlíme se za celou církev, Svatého otce, biskupy, kněze a farnost. Toto večeřadlo vede P. Jacek Brończyk, který ho na začátek svého působení u nás založil.
Přijďte se také zapojit a vytvořit společenství, přátelství a společně vyprošovat Boží milosti a požehnání.
Anna Haltmarová